Cvičení jógy

Září - prosinec 2022

 

Termín: 8.září. - 22.prosince.2021ČTVRTEK od 17:30 do 18:45

 

VÍCE INFO O KURZU

 

 


U Jam 17
323 00 Plzeň

gabriela@jednodusesjogou.cz
+420 721 079 763


Co je Jóga?

Pokud myslíte na lidi ve zdánlivě nemožných a podivně zkroucených pozicích, když přemýšlíte o "józe", pak možná tušíte, co je jóga, ale jen náznak toho, co je. Jóga je mnohem víc než tyto pozice. Odvozeno ze sanskrtského slova "yuj", což znamená "sjednotit a integrovat"; jóga je 5.000 let starý indický soubor znalostí. Jóga je především o harmonizaci těla s myslí a dechem prostřednictvím různých dechových technik, jógových pozic (ásan) a meditace.

Jóga pro každého

Jóga nám nikdy nebyla cizí. Je to způsob našeho života. Dělali jsme ji od té doby, co jsme byli malými dětmi! Ať už je to pozice "Kočky", která posiluje páteř nebo pozice "Uvolnění větrů", která zlepšuje trávení, vždy po celý den uvidíte děti dělat nějakou formu jógy. Jóga funguje u každého, od lidí se sedavým zaměstnáním, po profesionální cyklisty, běžce, lidi, co chtějí zhubnout, hospodyňky i studenty. Tato sekce většinou vysvětluje, jak může jóga zlepšit kvalitu života každému, kdo si osvojí tato cvičení.

Ajurvéda

Ájurvéda je prastarý indický systém přírodní a celostní medicíny. Ajurvéda znamená "věda života" (v sanskrtu "Ayur" znamená "dlouhověkost" nebo "život" a "veda" znamená "věda"). Ayurveda poskytuje návod, jak zlepšit náš životní styl a zároveň žít zdravý a nadšený život. Praktikování Ayurvedy také zlepšuje vaší praxi jógy, skvěle se doplňují! Tato část objasňuje, jak může ájurvéda zlepšit náš život v každé oblasti.

Dechové techniky (Pránájáma) a meditace (Dhyaan)

Pránájáma je umění účinné kontroly dechu. Nácvik správné techniky dýchání může pomoci dostat více kyslíku do krve a mozku, popřípadě pomáhá ovládat pránu neboli klíčovou životní energii. Pránájáma jde také ruku v ruce s různými jógovými ásanami. Spojení těchto dvou jógových principů je považováno za nejvyšší formu očištění a sebekázně, pokrývající jak mysl, tak tělo. Techniky Pránájámy nás také připravují na hlubší prožitek meditace.