Důvody proč se stát vegetariánemPřibližně 70 % lidí umírá na nemoci, které přímo souvisí s jejich stravovacími návyky. Již mnoho výzkumů dokázalo, že strava bohatá na ovoce a zeleninu, obiloviny a sóju je nejlepší cestou k delšímu a zdravějšímu životu. Tady je několik důvodů, které by mohly ovlivnit vaše rozhodnutí stát se vegetariánem:

  • Budete žít déle - lidé, kteří nejedí maso a živočišné produkty, žijí v průměru o 7 až 15 let déle než ti, co pravidelně konzumují maso, mléčné výrobky nebo vajíčka. Tato informace byla potvrzena organizací zabývající se studiemi o zdraví, uskutečňovanými na velkých vzorcích lidí „the China Health Project“.

  • Budete mít zdravější srdce - hlavní příčinou srdečních onemocnění je nezdravá strava založená na červeném mase a tucích, a samozřejmě také hladina cholesterolu. Vegetariáni mají cholesterol v průměru o 14 % nižší ve srovnání s těmi, co jedí maso.

  • Budete mít nižší riziko onemocnění rakovinou - Výsledky mnoha studií prokázaly, že rakovina prsu souvisí s konzumací červeného masa. Lékaři říkají, že imunitní systém vegetariánů je odolnější, tudíž je schopen účinněji zničit rakovinotvorné buňky.

  • Snadněji zhubnete - obecně lze říci, že vegetariáni jsou štíhlejší nežli lidé, kteří konzumují maso.

  • Budete mít silnější kosti - u žen vegetariánek dochází ve věku 65 let k 18% ztrátě kostní hmoty, kdežto u žen, které jedí maso, jde o ztrátu až 38 %. Vědci tuto ztrátu připisují nadměrnému příjmu bílkovin, což vede k horšímu vstřebávání a ukládání vápníku v kostech.

  • Budete chráněni před otravou jídlem - maso a vajíčka můžou být v létě skutečně nebezpečné, pokud nejsou konzumovány čerstvé. Vegetariáni jsou před tímto rizikem zcela chráněni, jelikož z ovoce, zeleniny a obilovin se nelze otrávit.

  • Budete vypadat mnohem lépe - experti na krásu věří, že vegetariánská strava má mnoho benefitů pro kůži. A to proto, že vegetariáni jedí pouze ovoce, zeleninu a čerstvé bylinky, které jsou pro kůži velice prospěšné. Ovoce a zelenina jsou bohaté na živiny, které pomáhají kůži, aby vyzařovala zdravím a krásou.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů