Život roste s vděčnostíŽivot roste s vděčností.jpg

Krása má mnoho aspektů a vděčnost je jedním z nich. Pociťujete vděčnost, když nemáte pocit nedostatku. Nemůžete být vděční a pociťovat nedostatek. Možná zažijete obojí, ale v různých časech. Když pociťujete nedostatek, reptání začíná z nějakého kouta uvnitř. Pro ty, kteří tyto znalosti nemají, neexistuje cesta ven z jejich stěžování. Dnes pociťují nějaký nedostatek a zítra si myslí, že jim chybí zase něco jiného. Nemá to konce. Vaše mysl nepřemýšlí jasně a nefunguje správně.

Proto Ježíš řekl: "Ten kdo má, tomu bude dáno více, a tomu, kdo nemá, bude odňato i to, co má.” Pokud budete vděční, bude k vám proudit více věcí. A když si budete stěžovat a reptat, i to málo radosti, míru nebo lásky, se kterými jste přišli na tento svět, bude ztraceno.

Babičky v Indii mají ve zvyku říkat: "Všechno je plné." Pokud se spotřebuje nějaká krabice nebo potravina, nikdy neřeknou: "Tohle nemáme." Řeknou: "Máme toho dost." Když se v mysli cítíte plní; pak "plnost" roste. Nemít je jen postoj uvnitř vás; je to směr, kterým se pohybujete. Ať už je to cokoliv, roste to. Zaséváte semena a ona rostou. Pokud je semínko samo o sobě semínkem nedostatku, vyroste pouze nedostatek. Otevřete oči a uvidíte, co vám bylo dáno! V této vděčnosti všechno roste, život roste.

Láska je na svém vrcholu, když neexistuje vyžadování, když neexistuje žádná touha po ní. Pokud chcete být někomu nablízku, začněte nejprve vnímat, že již vám je nablízku. Kdykoli se zeptáte lidí, zda vám důvěřují, už o jejich důvěře pochybujete. Nemá konce být přesvědčován o něčí lásce k vám, o něčí důvěře ve vás.

Vděčnost přichází s poznáním. Poznáním, že Bůh vás miluje a stará se o vás; proto stvořil tento nádherný vesmír. Pociťujte vděčnost za vše, co vám Matka Příroda nadělila. Věřte, že vás celé toto stvoření miluje. Když máte víru, život se stává úplným. Buďte vděční a sledujte, jak k vám vše plyne.

Sri Sri Ravi Shankar, originál článku


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů